Konsantre Güneş Enerjisi 

‘’Jeotermal Güneş ile Buluştu’’

 ‘’Isı İhtiyaçlarınızı Güneşten Karşılayabilir, Enerji Santrallerinize Konsantre Güneş Enerjisi Sistemleri Entegre Ederek Verimliliği Artırabilirsiniz.’’

 

Konsantre güneş enerjisi sistemleri, güneş ışınlarının tek bir noktada yoğunlaştırılması ile yüksek ısı elde edilmesine olanak sağlar. Ortaya çıkan ısı, endüstriyel sistemlerde ısıtma/soğutma sistemlerine entegre edilerek veya doğrudan elektriğe dönüştürülerek kullanılabilir.

TYT, konsantre güneş enerjisi sistemlerin projelendirilmesi ve kurulumda uzman mühendislik hizmeti sağlamaktadır. 2014 yılında Dünyanın ilk hibrit jeotermal-CSP santralini Gümüşköy Jeotermal Enerji Santralinde devreye almıştır. Yenilikçi çalışması ile MIT tarafından İnnovator Under 35 listesinde gösterilmiştir. Ayrıca bu proje Geothermal Energy Council tarafından yılın projesi seçilmiştir.

Yüksek ısı ihtiyacı olan işletmeler ve termik enerji santralleri için ısı kaynaklı karbon emisyonlarını düşürmek için en çevreci yöntem olan konsantre güneş enerjisi sistemleri çözümleri hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YOĞUNLAŞTIRILMIŞ GÜNEŞ ENERJİSİ AVANTAJLARI

Temiz

Enerji

Endüstriyel Isıtma ve Soğutma

Yüksek Kapasite Faktörü

Düşük Karbon Emisyonu

HİZMETLERİMİZ

consulting-3031678_1920.jpg

PROJE DANIŞMANLIĞI

Read More >

Fizibilite-Ön Fizibilite

Tüketim Analizi

Proje Ön Hazırlığı

İzin ve Ruhsatların Alınması

İhale Yönetimi

EPC Seçimi

EPC Takibi

Teknik Durum Tespiti

meeting-2284501_1920.jpg

ANAHTAR TESLİM

Saha Değerlendirmesi

Projelendirme

Tedarik

İnşaat

Test ve Devreye Alma

İşletme ve Bakım