HAKKIMIZDA

Biz Kimiz ?

Temiz Yaratıcı Teknolojiler (TYT) 2009 yılında kurulmuş, rejeneratif bir gelecek için akıllı ve yenilenebilir enerji teknolojileri geliştiren teknoloji şirketidir. Temiz enerjiye erişimi kolaylaştırmak için hibrit yenilenebilir enerji sistemleri geliştirir.

İnsanlığa faydalı inovasyonlar üretmek üzere yola çıktık. TYT geleceğe umutla bakmamızı sağlayan, vicdanlı ve donanımlı gençler yetiştiren YGA mezunları tarafından kuruldu.Girişimcilik dünyasında bu kültürü yaymak ve gelecek nesillere daha sürdürülebilir bir yaşam sunmak için çalışıyoruz.

Çatı ve arazi güneş enerjisi sistemlerinin projelendirilmesi ve kurulumu alanında hizmet sağlıyoruz. Hibrit güneş enerji sistemlerinde dünya çapında ödüllere layık görülen inovasyon projelerine imza attık. Dünyanın ilk hibrit jeotermal-konsantre termal güneş enerjisi sistemini ve Türkiye’nin ilk yüzer güneş enerjisi sistemini (Yüzer GES)  hayata geçirdik. Hibrit enerji sistemleri ile yenilenebilir kaynakları daha erişilebilir hale getirdik.

 

  Temiz, Yaratıcı, Teknolojiler

ÖDÜLLERİMİZ

2014 | MIT Technology Review tarafından "Yılın Yenilikçisi"

Aydın’ın Germencik ilçesindeki Gümüşkoy Jeotermal Enerji Santrali’ne dünyanın ilk GeoSolar, Hibrit Jeotermal-Yoğunlaştırılmış Güneş Enerji Santralini kurduk. Bu proje ile MIT tarafından Innovators Under 35 yarışmasında ödüllendirildik. Ayrıca bu proje, dünyanın en büyük jeotermal enerji platformu olan Geothermal Resources Council tarafından yılın en iyi projesi seçilmiştir. 

logo-tr35.png
tyt-MIT.jpg
CIFpCf2XAAAYfIN.png
249-2497431_forbes-30-under-30-png-downl

2016 | Finalisti GCIP-Global Cleantech İnovasyon Programı

Yüzer güneş enerjisi sistemleri çözümü HydroSolar ile  2016 yılında Temiz Teknolojiler Girişimcilik Programı (GCIP)’nın finalistleri arasında yer aldık.

2017 | 30 Yaş Altı 30 Listesinde Forbes tarafından ödüllendirildi

Azmak 2 hidroelektrik santraline Türkiye’deki ilk yüzer güneş enerji sistemini kurduk. HydroSolar, Yüzer Güneş Enerjisi Sistemi ile Forbes tarafından binlerce aday arasından uluslararası Forbes 30 Under 30 Europe Class of 2017 listesine seçildik.

indir.jpg

2020 | Hibrit Yüzer Güneş Enerjisi Dalga Sistemi patent desteği

MENA'daki en büyük inovasyon etkinliklerinden birinde Teknoloji İnovasyon Öncüleri Ödülü'nü aldık. Hibrit yüzer güneş ve dalga enerji sistemi için patent desteği aldık.

3_edited.jpg